Nöralterapi

Nöralterapi

Nöralterapi lokal anestezik madde kullanılarak yapılan bir düzenleme yani fabrika ayarlarına yeniden döndürme tedavisidir. 
Doğal bir tedavi olarak kabul edilen nöralterapi ilaç tedavisi değildir. Serum içinde kullanılan lokal anestezik maddenin otonom sinir sistemi üzerinde oluşturduğu uyarıdan faydalanılır. Nöralterapide özellikli yerlere yapılan enjeksiyon ile vücutta 3 tane dolaşım düzenlenmiş olur; Kan dolaşımı, lenf dolaşımı ve sinirsel ileti. Bir dokunun kan dolaşımı artınca o doku beslenir; lenf dolaşım artınca doku toksinlerden arındırılır yani temizlenir ve sinir iletisi artan, düzenlenen doku ise daha düzenli çalışır. Dolasıyla, beslenen temizlenen ve düzenli komut alan dokunun kendini iyileştirme kapasitesi artar.
Kanserden basit bir ağrıya, grip gibi viral bir hastalıktan allerjiye kadar tüm hastalıkların temel patolojisi aynıdır. Hasta olan tüm doku ya da bedenlerde kan ve lenf dolaşımı, sinirsel ileti bozuktur. Nöralterapi bu sistemlerin düzenlenmesi ile hem hastalıklarla mücadelede hem de sağlıklı halin korunmasında  etkin olarak kullanılabilecek bir yöntemdir.
Nöralterapi özellikle ağrı tedavisinde kullanılabilir. Migren, boyun, sırt ve bel ağrıları-fıtıkları, baş ağrısı, baş dönmesi, unutkanlık, kulak çınlaması, hormonal bozukluklar, eklem ve kol-bacak şişlikleri, kronik kabızlık diğer uygulanabileceği sorunlardır.