Kilo Kontrolü

Kilo Kontrolü

İnsanların kilo almasının temel nedeni beslenme alışkanlıklarındaki hatalardır. Beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi hiç kolay değildir. Diyet yaparken oluşan ve sonunda diyeti bırakmaya neden olan halsizlik, mide problemleri, baş ağrısı, baş dönmesi, stres ve sinirlilik gibi şikayetler kliniğimizdeki uygulamalar ile kontrol altına alınır. Kilo kontrolünde kullanılan yöntemler öncelikle beslenmenin düzenlenmesi, kulak akupunkturu, hacamat ve gerekirse hipnozdur.

Kulak akupunkturunda seçilecek noktalar, vücutta yağ birikiminin bulunduğu bölgelere göre belirlenir. Olası eşlik eden belirtiler, örneğin diz ağrısı, sindirim sistemi şikayetleri göz önünde bulundurulur ve tedaviye dahil edilir. Ayrıca psikolojik olarak rahatlatıcı noktalar da kullanılır. Akupunktur tokluk hissini arttırır, açlık hissini azaltır, metabolizma ve yağ yakımını arttırır.

Vücuttaki zararlı maddelerin depolandığı yerlerden biri de yağ dokusudur. Kilo kaybı nedeniyle yağlara bağlı toksinler (zehirler) serbest kalır. Serbest kalan toksinler halsizlik, yorgunluk ve psikolojik problemler oluşturabilir. Bu nedenle belirli aralarla detoks diyeti ve hacamat yapılarak rahatlama sağlanır.

Bilişsel terapi ile kişinin yiyeceklerle daha sağlıklı bir ilişki geliştirmesi sağlanarak gelinen kilonun kalıcı olması sağlanır.